Producent nagrobków i pomników cmentarnych

Lisów, ul. Kielecka 5

26-026 Morawica

 

Pon - Pt 9.00 - 17.00

Sobota 9.00 - 13.00

 

Rzeźba nagrobna to wyjątkowy sposób uczczenia pamięci zmarłej osoby. W odpowiednio dobranej, wyjątkowej formie jesteśmy w stanie wyrazić nasze uczucia żalu, straty, a zarazem nadziei na ponowne spotkanie. Odpowiednio wykonana rzeźba ma na celu także skłonienie nas do namysłu i refleksji, stanowi inspirację do modlitwy oraz pomaga nam utrwalić pamięć o zmarłym.

Jednakże nie każdy z nas posiada odpowiednie zasoby finansowe, aby móc sobie pozwolić na zamówienie rzeźby wykonanej wedle indywidualnego projektu. Taki rodzaj rzeźby wymaga bowiem nie tylko poniesienia wysokich kosztów, ale oznacza także konieczność współpracy z artystą, który z pewnością będzie wymagał od nas odpowiedzi na pytanie, co ma przedstawiać i wyrażać zamawiana przez nas rzeźba nagrobna. W tym trudnym momencie, gdy dotknęła go nas bolesna strata, ciężko jest znaleźć w sobie siły na to, by podejmować tego rodzaju decyzje.

Dlatego też wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oferujemy szeroki wybór gotowych rzeźb nagrobnych wykonanych z różnych materiałów, w zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych klientów znajdzie wśród nich odpowiedni model, który sprosta jego gustom oraz potrzebom, a dzięki gotowym wzorom ułatwi mu oraz znacznie skróci proces poszukiwań. Jak twierdzi artysta kamieniarz: "Dodanie do nagrobka rzeźby nagrobnej to gest, który pomaga nam przekuć nasz ból oraz pamięć o danej osobie w wizualną, artystyczną formę. Stanowi także pewien sposób na oswojenie się z naszą stratą, a także jest ostatnim darem, jaki możemy ofiarować zmarłemu w jego ostateczną podróż".

Szeroki wybór rzeźb nagrobnych

Nasza oferta obejmuje kilka różnych rodzajów rzeźb, prezentujących takie postacie jak Jezus Chrystus, Matka Boska, aniołowie, a także kilka różnych form krzyża. Są to jedne z najczęściej wybieranych wzorów, a przy tym motywy znane i często pojawiające się w sztuce cmentarnej. Jak wiadomo, Jezus Chrystus symbolizuje naszą nadzieję na życie wieczne oraz zbawienie od grzechów. Jego rzeźba umieszczona na nagrobku przyniesie pociechę oraz przypomni nam, że śmierć nie jest końcem, ale dopiero początkiem, wstępem do życia wiecznego. Matka Boska, do której wielu zwraca się z prośbą o pomoc w ciężkich chwilach, z pewnością stanowić będzie źródło wsparcia dla osób dotkniętych stratą. Z kolei silne, mocne postacie aniołów stróży, napełnią nas wiarą oraz wspomogą w tych trudnych chwilach. Kunsztownie rzeźbione krzyże to natomiast uniwersalna forma pozwalająca wyrazić ból naszej straty oraz wiarę w łaskę płynącą ze zbawienia.

rzezba nagrobna granmal

Ręcznie wykonane rzeźby nagrobne

Dokonując wyboru rzeźby, nie zapominajmy o tym, iż stanie się ona stałym elementem nagrobka, który podziwiać będą kolejne osoby odwiedzające cmentarz i modlące się za zmarłego. Dlatego też warto postawić na jak najwyższą jakość materiałów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że rzeźba nie ulegnie zniszczeniom oraz deformacjom. Nasze nagrobki oraz rzeźby nagrobne najczęściej tworzymy z połączenia dwóch materiałów:

  • granitu z piaskowcem,
  • kwarcytu z piaskowcem,
  • lub granitu z marmurem.

Taki dobór surowców wynika z konieczności zadbania o trwałość rzeźby oraz jej odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Nasze rzeźby nagrobne wykonywane są ręcznie, przy użyciu takich narzędzi jak groszkowniki, młotki pneumatyczne czy też dłuta. Każda rzeźba nagrobna wykonywana jest z dbałością o detale i precyzją. Jesteśmy także w stanie dopasować do nich kształt płyt nagrobnych poprzez odpowiednią obróbkę kamienia.

 

Poniżej przedstawiamy galerię przykładowych wzorów rzeźby nagrobnej.