Producent nagrobków i pomników cmentarnych

Lisów, ul. Kielecka 5

26-026 Morawica

 

Pon - Pt 9.00 - 17.00

Sobota 9.00 - 13.00

 


W naszym zakładzie mogą Państwo zamówić przepiękne nagrobki dziecięce. Dzięki swojej wyjątkowej formie i subtelnym zdobieniom będą najlepszym wyrazem pamięci o ukochanym dziecku. Jako doświadczona firma specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu nieszablonowych pomników z elementami rzeźby jesteśmy w stanie zrealizować wszelkie Państwa pomysły pod względem artystycznym. Nasze realizacje wyróżniają się wysmakowanym i niepowtarzalnym stylem. Są małymi dziełami sztuki wyrażającymi żal po stracie najbliższych.
zobacz galerie nagrobki dziecięce

Nagrobki dziecięce — co należy o nich wiedzieć?

Cmentarne pomniki dla dzieci nietrudno rozpoznać, ponieważ mają znacznie mniejsze wymiary od nagrobków dla dorosłych. Standardowo wynoszą one 50-60 cm na 90-120 cm. W Polsce przyjęło się, że dla dzieci wznosi się indywidualne nagrobki pojedyncze. Ich wspólną cechą są specyficzne zdobienia nawiązujące do dziecięcego charakteru konstrukcji. Najpopularniejsze są pomniki z rzeźbą anioła, ale coraz częściej spotkać można rzeźby lub grawery w kamieniu przedstawiające ulubioną zabawkę dziecka np. misia.

Stylowe pomniki dla dzieci

Odejście dziecka wiąże się z ogromnym bólem i rozpaczą, w których ukojeniu pomaga bliskim odwiedzanie miejsca jego spoczynku na cmentarzu. W tych wzruszających i trudnych chwilach pomagamy rodzinom, tworząc piękne nagrobki dziecięce. Stają się one nie tylko miejscem pamięci, ale także modlitwy i kontemplacji. Projektujemy pomniki dla dzieci w różnych stylach. Są to najczęściej pięknie zdobione nagrobki klasyczne, ale w ofercie mamy także te nowoczesne o bardziej oszczędnej formie. Dla podkreślenia ich charakteru zazwyczaj stosujemy naturalny kamień w jasnych kolorach (jest to najczęściej granit lub marmur) i dużą wagę przywiązujemy do zdobień oraz dodatków. Zwykle są nimi piękne rzeźby w kamieniu przedstawiające anioły, tablice napisowe w kształcie serca, czy też wzruszające sentencje wygrawerowane bezpośrednio na płycie. Elementy dekoracyjne zawsze konsultujemy z Klientem, aby ostateczny kształt nagrobka w jak największym stopniu spełniał indywidualne oczekiwania.