Producent nagrobków i pomników cmentarnych

Lisów, ul. Kielecka 5

26-026 Morawica

 

Pon - Pt 9.00 - 17.00

Sobota 9.00 - 13.00

 


Wybór odpowiedniego nagrobka to jeden z najważniejszych aspektów dotyczących organizacji pogrzebu bliskiej osoby. Nie dziwi zatem fakt, iż podjęcie decyzji dotyczącej rodzaju, kształtu oraz ogólnego wyglądu miejsca spoczynku zmarłego wymaga dokonania wielu czynności przygotowawczych. Dużym uproszczeniem tego skomplikowanego procesu jest natomiast projektowanie nagrobków. Skorzystanie z tego elementu oferty zakładów kamieniarskich pozwala stworzyć idealny pomnik, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

nagrobek projektowanie 3d 44

Na czym polega projektowanie nagrobków?

Tworzenie wizualizacji 3D nagrobków to kompleksowa usługa, zapewniająca wsparcie specjalistów i najlepsze efekty wykonywanej pracy. Cały proces można podzielić na dwa podstawowe etapy. Pierwszy z nich polega na stworzeniu zasadniczego projektu pomnika. Do tego celu zakład kamieniarski wykorzystuje profesjonalny program komputerowy Iron Cad. Pozwala on na dokonanie wizualizacji 3D nagrobków najwyższej jakości. Dzięki temu osoba zamawiająca pomnik oceni jego przyszły wygląd oraz budowę pod każdym kątem i z dowolnego punktu widzenia.

"Zastosowanie profesjonalnego i sprawdzonego oprogramowania komputerowego pozwala na wykonanie przejrzystej i realistycznej wizualizacji projektu pomnika cmentarnego. Dzięki temu każdy klient na bieżąco śledzi proces realizacji zlecenia i ma szansę na wprowadzenie ewentualnych poprawek. To z kolei pozwala na spełnienie wszystkich szczegółowych wytycznych i oczekiwań zamawiającego." - tłumaczy ekspert w zakresie obróbki kamienia naturalnego.

Projektowanie nagrobków w fazie drugiej dotyczy zasadniczo wyboru materiału budulcowego. Klient po wstępnej konsultacji ze specjalistą podejmuje decyzję odnośnie do rodzaju kamienia, z którego zostanie stworzony pomnik. Na tym etapie wizualizacja pomoże ocenić, czy dane tworzywo odpowiednio współgra z całą konstrukcją zarówno wizualnie, jak i w zakresie wymagań wytrzymałościowych. Do materiałów najczęściej wybieranych przez klientów zakładu kamieniarskiego należą przede wszystkim:

  • granit,
  • marmur,
  • piaskowiec.

Wizualizacja 3D nagrobków — w jaki sposób ułatwia nadzór nad realizacją zamówienia?

Omawiana usługa stanowi jedno z najważniejszych narzędzi pomocniczych podczas realizacji zlecenia dotyczącego wykonania pomnika. Projektowanie nagrobków prowadzone jest wyłącznie przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Wykonanie schematu konstrukcji odbywa się od podstaw, dzięki czemu klient ma możliwość dokonania kontroli i wprowadzenia ewentualnych poprawek na każdym etapie realizacji zleconej usługi. Dodatkowo warto wspomnieć, że wykonanie projektu pomnika może opierać się zarówno na szczegółowym opisie wymagań i wizji zamawiającego, jak i oryginalnym pomyśle specjalisty. W tym drugim przypadku klient ma możliwość zapoznania się ze wstępnym zarysem nagrobka przed podjęciem wiążących i ostatecznych decyzji dotyczących najważniejszych aspektów budowli.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego programu komputerowego do projektowania nagrobków Iron Cad zamawiający ocenia konstrukcję, kolor i zdobienie pomnika w formie trójwymiarowej z dowolnego punktu widzenia. Następnie ma on możliwość wprowadzenia poprawek do projektu oraz ich konsultacji ze specjalistą. To natomiast zapewnia wykonanie zamówienia zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Przykładowe projekty można zobaczyć w poniższej galerii