Nagrobki dziecięce — wzory i realizacje

Witamy w naszej galerii nagrobków dziecięcych i zapraszamy do obejrzenia wybranych realizacji.
nagrobki dziecięce
W naszym zakładzie mogą Państwo zamówić przepiękne nagrobki dziecięce. Dzięki swojej wyjątkowej formie i subtelnym zdobieniom będą najlepszym wyrazem pamięci o ukochanym dziecku. Jako doświadczona firma specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu nieszablonowych pomników z elementami rzeźby jesteśmy w stanie zrealizować wszelkie Państwa pomysły pod względem artystycznym. Nasze realizacje wyróżniają się wysmakowanym i niepowtarzalnym stylem. Są małymi dziełami sztuki wyrażającymi żal po stracie najbliższych.

Zobacz nasze przykładowe realizacje >>

Nagrobki dziecięce — co należy o nich wiedzieć?

Cmentarne pomniki dla dzieci nietrudno rozpoznać, ponieważ mają znacznie mniejsze wymiary od nagrobków dla dorosłych. Standardowo wynoszą one 50-60 cm na 90-120 cm. W Polsce przyjęło się, że dla dzieci wznosi się indywidualne nagrobki pojedyncze. Ich wspólną cechą są specyficzne zdobienia nawiązujące do dziecięcego charakteru konstrukcji. Najpopularniejsze są pomniki z rzeźbą anioła, ale coraz częściej spotkać można rzeźby lub grawery w kamieniu przedstawiające ulubioną zabawkę dziecka np. misia.

Stylowe pomniki dla dzieci

Odejście dziecka wiąże się z ogromnym bólem i rozpaczą, w których ukojeniu pomaga bliskim odwiedzanie miejsca jego spoczynku na cmentarzu. W tych wzruszających i trudnych chwilach pomagamy rodzinom, tworząc piękne nagrobki dziecięce. Stają się one nie tylko miejscem pamięci, ale także modlitwy i kontemplacji. Projektujemy pomniki dla dzieci w różnych stylach. Są to najczęściej pięknie zdobione nagrobki klasyczne, ale w ofercie mamy także te nowoczesne o bardziej oszczędnej formie. Dla podkreślenia ich charakteru zazwyczaj stosujemy naturalny kamień w jasnych kolorach (jest to najczęściej granit lub marmur) i dużą wagę przywiązujemy do zdobień oraz dodatków. Zwykle są nimi piękne rzeźby w kamieniu przedstawiające anioły, tablice napisowe w kształcie serca, czy też wzruszające sentencje wygrawerowane bezpośrednio na płycie. Elementy dekoracyjne zawsze konsultujemy z Klientem, aby ostateczny kształt nagrobka w jak największym stopniu spełniał indywidualne oczekiwania.

Zakład kamieniarski L. Szczerba

 

Zakład Kamieniarski Szczerba   

    Nasz zakład istnieje na rynku od 1973 roku. Siedziba naszej Firmy mieści się koło Kielc, gdzie znajduje się zakład produkcyjny. Posiadamy hale produkcyjne wyposażone w park maszynowy, który staramy się stale rozbudowywać, aby podołać wciąż rosnącym wymaganiom naszych klientów.

    Przedmiotem działalności naszej Firmy jest obróbka kamieni naturalnych - granitów i marmurów oraz komponentów kamiennych - tzw. konglomeratów.  W naszej ofercie znajdą Państwo produkty wykonane z najwyższej jakości kamienia sprowadzonego bezpośrednio z całego świata. W przeważającej mierze są to materiały pochodzące z Indii, Brazylii, Afryki, Skandynawii.

    Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i montażu nietuzinkowych nagrobków z elementami rzeźby, które upamiętniają miejsce spoczynku Państwa najbliższych. Przy ich tworzeniu zawsze mamy na uwadze indywidualizm formy i najwyższą jakość wykonania.

    Nasz zakład jest również producentem wielu elementów budowlanych takich jak: schody, parapety, blaty kuchenne, posadzki ścienne i podłogowe, blaty łazienkowe, stoły, lady barowe i sklepowe oraz okładziny kominkowe. Zastosowanie wysokiej jakości kamienia, o odpowiednio dobranej kolorystyce i trwałości, gwarantuje naszym Klientom wieloletnie zadowolenie i radość codziennego obcowania z naturalnym pięknem skały wydobytej z wnętrza ziemi i adaptowanej do ich indywidualnych potrzeb.

    Jako firma z wieloletnimi tradycjami na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zadowolenie naszych Klientów. Gwarantujemy najwyższy poziom usługi i jej kompleksowość. Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji służąc radą i pomocą na każdym etapie. To, co tworzy dobre imię firmy to produkt najwyższej jakości i zadowolony klient.

Tworzymy z pasją, dbałością o szczegóły oraz wsparciem doświadczonych fachowców.
Tworzymy dla Państwa.log ue2019

Leszek Szczerba - GRANMAL Zakład Obróbki Kamienia Naturalnego realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacyjnych produktów w branży kamieniarskiej” - Więcej >>Logo Unia 2018
GRANMAL Zakład Obróbki Kamienia Naturalnego zrealizował projekt „Zakup linii technologicznej do zmiany faktury na płaszczyźnie w kamieniu, składającej się z centrum obróbczego i boczkarki” dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. - Więcej >>

 


granmal eu